BOSIET

BOSIET (Basic Offshore Safety Induction & Emergency Training): Temel Açık Deniz Emniyeti İntibak ve Acil Durum Eğitimi

OPITO onaylı BOSIET (Basic Offshore Safety Induction and Emergency Training) with Compressed Air Breathing System (CA-EBS) kursu, kursiyerlere helikopterle denizde seyahat etme ve güvenlik tanıtımı, yangın dahil olmak üzere açık denizde çalışmayla ilgili güvenlik ve temel yangınla mücadele; ilk yardım; CA-EBS kullanarak; helikopter güvenliği ve kaçışı; ve denizde hayatta kalma gibi bir dizi bilgi ve beceri sağlar.

Amaçları:

BOSIET’in (CA-EBS ile birlikte) amacı, kursiyerlere açık deniz platformlarıyla ilgili özel güvenlik intibak ve rejimlerini tanıtmak ve onları açık deniz platformlarına helikopterle seyahat etmek için temel acil durum müdahale bilgisi ve becerilerisi ile donatmaktır.

Hedefler:

BOSIET (CA-EBS ile) Eğitiminin amaçları, kursiyerlerin şunları yapabilmesidir:

(a) Açık deniz petrol ve gaz tesislerine özgü genel tehlikeleri, bu tehlikelerle ilişkili potansiyel riskleri ve riskleri ortadan kaldırmak veya azaltmak için kontrollerin nasıl yerleştirildiğini tanımlamak,

(b) Açık denizle ilgili temel güvenlik düzenlemelerini belirlemek ve temel güvenlik yönetimi kavramlarını açıklamak,

(c) Simüle edilmiş bir ortamda, güvenlik ekipmanını kullanabileceklerini ve helikopter acil durumlarına hazırlık ve sırasında prosedürleri takip edebileceklerini göstermek – özellikle denize indikten sonra bir helikopterden kaçmaya odaklanma becerisi sağlamak,

(d) Denizde hayatta kalma ve ilk yardım tekniklerini göstermek,

(e) Dumanla dolu alanları da içerecek şekilde, temel yangınla mücadele ekipmanını etkili bir şekilde kullanabileceklerini ve düşük görüş durumlarında kendi kendini kurtarma tekniklerini uygulayabileceklerini göstermektir.

Hedef kitle:

Bu eğitim programı, açık denizde helikopter yolculuğu sırasında bir basınçlı hava acil solunum sistemi (CA-EBS) ile donatılacak olan, açık deniz petrol ve gaz endüstrisine yeni (veya geri dönen) personel için ilk açık deniz güvenliği ve acil durum müdahale eğitimi gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Kursiyer ön koşulları:

Herhangi bir eğitim ön koşulu gerekli değildir.

Geçerlilik:

4 yıl

BOSIET Eğitim Merkezi:

İTÜ-TPAO iş birliği çerçevesinde İTÜ Denizclik Fakultesinde kurulan bu kursta eğitim alınabilmektedir.

Not: Kursun alındığı eğitim merkezi OPITO standart ve niteliklerini sağlamalı, akreditasyonu almış olmalıdır. İTU Denizcilik Fakültesi bu akreditasyona haizdir.

(43)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

canada pharmacies online https://www.creativelive.com/student/leslie-driscoll

Amazing lots of useful material.

DON'T MISS OUT!
Subscribe To Our Newsletter
icon
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Select your currency
Turkish lira
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop