Offshore Paramedik Olmayı Düşünenler İçin Eksiksiz Bir Rehber

Sertifikalı bir hemşire misiniz? Yüksek tempolu, oldukça stresli bir ortamda çalışma deneyiminiz bol mu? O zaman neden istihdamı bir offshore sağlık çalışanı olarak düşünmüyorsunuz? Tıp alanında çalışarak zaman geçirmiş olanlar, petrol sahasının zorlu, yüksek tempolu dünyası için mükemmeldir. Bu endüstri son derece stresli olabilir, ancak bir hemşire veya acil durum görevlisi olmak için gerekenlere sahipseniz, muhtemelen bir offshore sondaj kulesinde bir offshore sıhhiye işinde çalışmak için gerekenlere de sahipsiniz demektir.

Offshore Medic Jobs’tan ne beklenir?

Offshore medikal petrol sondaj işçisi olarak çalışmak için tıp doktoru olmanız gerekmediğini açıklığa kavuşturmak önemlidir. Bu kesinlikle bir bonus olsa da, petrol kulesi şirketlerinin sahip olduğu bir gereklilik değildir. Aslında, genellikle offshore sıhhiye işlerini yapabilmeleri için hemşireler arıyorlar.

Tam zamanlı hemşire olarak çalışmaya benzer şekilde, bir petrol platformunda çalışırken 7/24 nöbetçi olacaksınız. Tüm mürettebatla ilgilenmekten sorumlu olacaksınız ve her zaman sağlık ve emniyetleriyle ilgileneceksiniz. Ek olarak, tıbbi ekipmanı stoklamaktan ve teçhizatın acil durumlar için uygun tıbbi malzemelere sahip olmasını sağlamaktan da sorumlu olacaksınız. Ayrıca, durum kendiliğinden ortaya çıkarsa, tahliye sorumluluğunu üstlenmekten de sorumlu olacaksınız. Bu da sizi herhangi bir petrol platformunda çok önemli bir kişi yapar.

İlginç bir şekilde, yakın zamana kadar sağlık görevlileri petrol platformlarındaki mürettebat kadrosuna eklenmedi ve varlıkları bir miktar direnişle karşılandı. Ancak, bir açık deniz petrol platformundaki işinizin önemini asla hafife almamalısınız. Çoğu zaman mürettebat ile ölümcül kazalar arasında duran tek şey sizsiniz. Dolayısıyla, heyecan verici ve amaçlı bir çalışma ortamı beklerken, kariyeriniz boyunca yaşamı tehdit eden durumlarla karşılaşmayı da bekleyebilirsiniz.

Offshore Medic’ler için tazminat, çalışma saatleri ve tehlike düzeyi

Tartışılacak bir diğer önemli alan, bir petrol platformunda çalışırken tazminat, çalışmayı bekleyebileceğiniz saatler ve istihdamın tehlike düzeyidir. Hemşireler ve sağlık görevlileri çalışmaları için iyi ücret almayı bekleyebilirler. Offshore sıhhiye işleri için ortalama maaş yılda yaklaşık 120.000 dolar. Bu, yılda yaklaşık 65.000 $ kazanan kara tabanlı hemşirelerden ciddi bir artış. Bununla birlikte, bu tazminat yüksek bir saat seviyesiyle birlikte gelir.

Sertifikalı bir petrol kulesi doktoru veya hemşiresinin programı genellikle 2 hafta üst üste haftada 7 gün, 12 saatlik vardiyalar halinde çalışır. Bu, kalan 12 saat nöbette olmak üzere 12 saat aralıksız çalıştığınız anlamına gelir. Durum göz önüne alındığında, bu programın oldukça zorlu olduğu düşünülüyor. Ancak göreve hazırsanız, petrol platformu şirketlerinde uzun bir kariyerin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca offshore paramedik işleriyle deneyim kazanacak ve özgeçmişinizi oluşturacaksınız.

Bununla birlikte, bir petrol kulesi hemşiresi olmadan önce, uygun açık deniz eğitimi almalısınız. Bu eğitimi almanın birkaç yolu vardır, bunlardan en önemlisi çevrimiçi eğitim programlarıdır. Genel olarak, bu programlar açık deniz sondaj kuleleri için gereken uygun sertifikayı almayı içerir.

Bir offshore paramedik işi bulmanın en iyi yolu

Offshore paramedik işlerinin size ve yaşam tarzınıza uygun olduğuna karar verdikten sonraki ilk adım, size uygun bir iş bulmaktır. Çoğu açık deniz sondaj şirketi, işe uygun kişileri bulmak için işe alım firmaları aracılığıyla çalışır. Bu işe alım şirketleri, gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınızı belirlemek için özgeçmişinizi okuyacaktır. Bunu yapmazsanız, onlardan haber alamazsınız. Bunu yaparsanız, bir sonraki adım işe alım şirketi ile görüşmek ve görevinizi almaktır.

Petrol kulesi işine hak kazanmak için ihtiyacınız olan doğru açık deniz eğitimini alarak yeni kariyer yolunuza bugün başlayabilirsiniz. Sondaj kursu için bu linkten ücretsiz olarak almanızı öneriyoruz.

(54)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DON'T MISS OUT!
Subscribe To Our Newsletter
icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Select your currency
Turkish lira
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop