Petrol ve gaz endüstrisindeki en iyi 10; giriş seviyesi sondaj işleri

Petrol ve Gaz Endüstrisinde çalışmayı düşünen biriyseniz, bu sektör teknolojik olarak gelişen ve iyi maaşlı sektörlerden biridir, aynı zamanda büyük bir büyüme potansiyeline sahiptir! Bu makale, Petrol ve Gaz Endüstrisindeki en iyi 10 giriş seviyesi sondaj işini listeler:

1) Roustabout:

Roustabout’lar, bir sondaj kulesinde ekipmanı kurmak ve bakımını yapmak ve sondaj işlemlerine yardımcı olmak gibi el emeği görevlerini yerine getirir. 2022 yılı itibari ile Roustabout’lar için ortalama yıllık ücret 54.998 dolardır .

2) Derrickhand:

Derrickhands, ağır ekipmanı kaldırmak ve indirmek için kullanılan sondaj kulesinin bumbasının çalıştırılmasına ve bakımına yardımcı olur. Bir derrickhand, ekipmanın iyi çalışır durumda olduğundan emin olmaktan ve sondaj ve kuyunun tamamlanmasına yardımcı olmaktan sorumludur. Ortalama Derrickhand maaşı, 2022 itibariyle 71.200 ABD dolarıdır .

3) Floorhand:

Floorhands, sondaj işlemlerine yardımcı olur ve sondaj borularının taşınması ve döner tablanın çalıştırılması gibi görevleri yerine getirir. Ayrıca temizlik ve boyama gibi genel bakım görevlerini yerine getirmeleri gerekebilir. Floorhands için ortalama yıllık ücret, 2022 itibariyle 44.275 TL’dir .

4) Motorhand:

Motorhands, sondaj ekipmanına güç sağlayan motorları çalıştırır ve sorumluluğunu üstlenir. Diğer tüm teçhizat ekipmanlarının doğru çalışmasını sağlarlar. Motorhands için ortalama yıllık ücret , 2022 itibariyle 54.205 dolardır .

5) Welder:

Petrol ve gaz endüstrisindeki kaynakçılar, ekipman onarımı ve yapısal bileşenlerin imalatı gibi kaynak görevlerini yerine getirir. Su altı kaynakçılarının, dalışın yanı sıra kaynak konusunda da sertifikalı olması gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Kaynakçılar için ortalama yıllık ücret, 2022 itibariyle 69.111 dolardır .

6) Electrician:

Petrol ve gaz endüstrisindeki elektrikçiler, bir sondaj kulesindeki elektrik sistemlerini kurar, bakımını yapar ve onarır. Elektrikçiler için ortalama yıllık ücret, 2020 itibariyle 65.000 dolardır.

Elektrikçi işleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için linke tıklayın.

7) Mechanic:

Petrol ve gaz endüstrisindeki teknisyenler, bir sondaj kulesinin mekanik sistemlerinde bakım ve onarım görevlerini yerine getirir. Glassdoor’a göre tamirciler için ortalama yıllık ücret 57.859 dolar.

8) Radio operator:

Petrol ve gaz endüstrisindeki telsiz operatörleri, telsiz ve diğer iletişim ekipmanlarının temel bakımından ve gerektiğinde onarımından sorumludur. Birçok teknisyene göre telsiz operatörlerinin ortalama yıllık ücreti 50.248 dolar.

9) Safety representative:

Petrol ve gaz endüstrisindeki emniyet temsilcileri, işçileri ve çevreyi korumak için emniyet programlarının geliştirilmesine ve uygulanmasına yardımcı olur. Emniyet temsilcileri için ortalama yıllık ücret, 2022 itibariyle 50.248 dolardır .

Bu kurslar, güvenlik temsilcisi olarak bir işe girmenize yardımcı olabilir.

10) Environmental technician:

Petrol ve gaz endüstrisindeki çevre teknisyenleri, çevresel düzenlemelere uygunluğu sağlamak için havayı, suyu ve toprağı izler ve test eder. Çevre teknisyenleri için ortalama yıllık ücret, 2019 itibariyle 50.560 TL’dir .

Ücretlerin, adayların belirli iş, konum ve deneyim seviyelerine göre değişebileceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, bir pozisyona başvurmadan önce belirli iş gerekliliklerini ve niteliklerini kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Paylaşmak istediğiniz herhangi bir geri bildiriminiz varsa, aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin.

Let’s Pick a Plan …

A Student

  • DPT Offshore Marine can email LearnToDrill for registiration
  • Students can email LearnToDrill for registiration while keeping DPT Offshore’s representetive in CC
  • Students can mention DPT Offshore Marine in their email to claim a %10 discount.

DPT Offshore Marine Representetive Email ”info@dynpostraining.com”

LearnToDrill Email ”info@learntodrill.com”

A Group of Students

A group of students (more than 5 students) can mention DPT Offshore Marine in their email to claim a negotiable discount.

More detail please contact with DPT Offshore Marine 

DPT Offshore Marine Representetive Email ”info@dynpostraining.com”

LearnToDrill Email ”info@learntodrill.com”

(20)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DON'T MISS OUT!
Subscribe To Our Newsletter
icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Select your currency
Turkish lira
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop