Dünyanın ilk kıyıya yakın projesi ‘’FLNG (Yüzen LNG) Tesisi’’

JGC ve Samsung, Malezya’nın ilk kıyıya yakın yüzen LNG tesisini teslim edecek: 2027’de tamamlanacak olan proje, yıllık iki milyon ton LNG üretim kapasitesine sahip olacak.

Japonya’nın JGC ve Samsung Heavy Industries bir konsorsiyumu, Malezya’da kıyıya yakın yüzen sıvılaştırılmış doğalgaz (FLNG) projesi için sözleşme imzaladı

Mühendislik, satın alma, inşaat, komisyon (EPCC) sözleşmesi Malezyalı petrol ve gaz şirketi Petroliam Nasional Berhad (Petronas) tarafından ihale edildi.

Kendi türü içinde dünyanın ilk kıyıya yakın projesi olması beklenen tesis, Malezya açık gaz sahaları için inşa edilecek üçüncü FLNG santrali olacak.

Yıllık minimum iki milyon ton LNG üretim kapasitesiyle FLNG’nin 2027 yılında tamamlanması planlanıyor.

JGC, FLNG üst tarafındaki mühendislik, satın alma ve komisyon işlerinden, ilgili sahil tesislerinden ve genel projenin yönetiminden sorumlu olacak.

Samsung Heavy Industries, FLNG gövde EPC işini ve üst tarafın modüler üretilmesini üstlenecek.

JGC Holdings Corporation’ın temsilci direktörü, başkanı ve COO’su Tadashi Ishizuka şunları söyledi: “Konsorsiyumumuzun, JGC’nin dünya lideri proje yönetimi yetenekleri ve şirketin LNG tesislerinde gelişmiş ve kanıtlanmış teknolojileri temelinde Petronas FLNG tesisi projesi siparişini aldığına inanıyoruz. Dünya çapındaki LNG tesislerinin yaklaşık %30’unu ve Shi’nin bu alandaki birinci sınıf gemi inşa yeteneklerini oluşturuyor.

“JGC’nin mükemmel proje yönetimi bilgisi ile desteklenen güçlü liderliği, Ön Uç Mühendislik Tasarımı (FEED) aşamasında kanıtlanmıştır.”

(10)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DON'T MISS OUT!
Subscribe To Our Newsletter
icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Select your currency
Turkish lira
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop