OTC (Offshore Technology Conference) 2023: Kongsberg, gemi ve filo optimizasyonu uygulamasını güncelliyor

Yeni Kongsberg Digital teknolojisi, maliyetleri ve emisyonları azaltmak için açık deniz gemi operasyonlarını güçlendiriyor.

Gelişmiş teknolojisi ve yeni özellikleriyle Kongsberg Digital, açık deniz gemi operasyonları için gemi ve filo optimizasyonu olan Vessel Performance uygulamasını yeniden başlatıyor. Veriye dayalı çözüm artık gemide ve karada daha da erişilebilir karar desteği sağlayarak açık deniz operasyonlarında önemli maliyet ve emisyon azaltımları sağlıyor.

Şirket, Vessel Performance’ın yeni sürümünün, geliştirilmiş ve daha kullanıcı dostu bir arayüz aracılığıyla gelişmiş yerleşik karar desteği sağlamak üzere tasarlandığını söyledi. Çalışan makineleri optimize eden ve fazla ekipman kullanımını azaltan Vessel Performance, mürettebatın yakıt tüketimini ve bakım maliyetlerini azaltmasına yardımcı olur.

Gemi Performansı verileri de gerçek zamanlı olarak kara personeli ile paylaşılır. Kongsberg, erişilebilir veri ve analizin, kullanıcılar için operasyonel farkındalığı artırdığını ve gemideki sistemlerin karmaşıklığı nedeniyle normalde açık deniz endüstrisinde zaman alan bir görev olan maliyet tasarrufu fırsatlarının tespit edilmesini kolaylaştırdığını söylüyor.

2001’den bu yana, Olympic Subsea gemideki mürettebatın çalışma saatlerini, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmak için izlemesine ve anında harekete geçmesine olanak tanıyan Vessel Performance’ı kullanıyor.

Olympic Subsea CTO Runar, “Bu, en iyi uygulamalara ve ekip tarafından oluşturulan Daha Akıllı, Daha Güvenli ve Daha Çevreci operasyonlar için önemli ölçüde daha fazla farkındalığa yol açtı. Yeni işlevsellik ile operasyonlarımızı maliyet, verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından daha da iyileştirip optimize edeceğiz.” Stave dedi.

Kongsberg Digital, Houston’daki Offshore Teknoloji Konferansı’nda (OTC) yer alacak.

(23)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DON'T MISS OUT!
Subscribe To Our Newsletter
icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Select your currency
Turkish lira
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop